Coś o Joe Bidenie, Kaczyńskim i Ziobrze, o smogu duszącym Polaków, ucieczce szczurów z tonącej łajby i o dziewczynach z Miss Polski, a wszystko w przepalonym covidowym sosie.

24. stycznia 2021

Tym razem obyło się bez protestów. Joe Biden został zaprzysiężony na 46 prezydenta USA, a pierwszymi jego działaniami było cofnięcie decyzji poprzednika, czyli powrót do „porozumienia paryskiego” i zatrzymanie budowy muru na granicy z Meksykiem. Jaką politykę będzie prowadził względem Europy, a w szczególności dla Polski? Europejski biznes liczy na zniesienie ceł nałożonych przez Trumpa. Gospodarka UE może też być cennym sprzymierzeńcem dla USA w wojnie gospodarczej z Chinami. W Polsce Biden był kilka razy, więc pewnie potrafi pokazać nasz kraj na mapie. Był tu w latach 90-tych, następnie „leczył rany” Polaków po wycofaniu się Obamy z planu budowy tarczy antyrakietowej na granicy NATO. Docenił obecność polskich żołnierzy w Afganistanie i nasze zaangażowanie w przewrocie „majdanowym” na Ukrainie. Rząd PiS przyjął jednak jego nominację chłodno, o czym już pisałem. Nie oczekujmy więc zbyt wiele. Ja potrzebuję jedynie turystycznego ruchu bezwizowego.

Lady Gaga na zaprzysiężeniu J.Bidena wykonała hymn USA. Wyszło jej znacznie lepiej niż Edycie Górniak…

Polska to jeden z największych trucicieli Europy, co widać najbardziej właśnie teraz – zimą. Zauważyli to mądrale w Brukseli i opisali w raporcie „Europe’s Dark Cloud”, pokazując jak nasze elektrownie szkodzą powodując każdego roku 5,8 tysiąca przedwczesnych zgonów. Normy smogu są w Polsce przekraczane nawet o 1300 procent (to w Józefowie pod Warszawą), niewiele mniej było ostatnio w samej Warszawie, we Wrocławiu, w Łodzi, Katowicach, Poznaniu czy Bydgoszczy i Toruniu. 18 stycznia Wrocław i Warszawa znalazły się w czubie najbardziej zanieczyszczonych miast świata! W Polsce przywykliśmy do życia na krawędzi. Może po covidzie pozostaniemy z maseczkami na twarzach – tyle że w antysmogowych.

Odnośnie smoka (nie koniecznie smoga :-)) Karliene „Smaug’s Song”.

Czy możemy liczyć na zniesienie części covidowych obostrzeń? Wydaje się, że tak, bo choćby dlatego, by wyjść „z twarzą” z obecnej sytuacji, rząd musi odblokować handel i usługi, chociaż częściowo i w reżimie. Inaczej przedsiębiorcy zrobią to samowolnie udowadniając w sądach, że prawo jest po ich stronie. Bo jest. Jeśli mielibyśmy czekać na „odporność stadną”, to sytuacja nie zmieni się do jesieni. Szczepienia 70 latków odwlekają się, a Komisja Europejska do lata chce zaszczepienia 70% ludności każdego kraju członkowskiego. Nie wzięli pod uwagę indolencji polskiego rządu. A do zbuntowanych przedsiębiorców doklejają się już politycy – sępy żerujące na odwadze obywateli, kiedy sami wcześniej nie mieli za grosz inicjatywy dla wsparcia tychże. Przykładem choćby lider Konfederacji Krzysztof Bosak.

I znów mamy skandal z J.Kaczyńskim. Na mszy w Starachowicach za matkę – którą pokazała TVP, no bo to przecież jego prywatne państwo i stacja – Jarosław wygłosił przemówienie o „Taśmach Amber Gold”, nawiązując do filmu. Hm… jak to się ma do pamięci matki, to chyba tylko on jeden wie. Krytykował też poprzednie rządy i tych, którzy atakują Polski kościół. O ludziach, którzy przeciwko temu protestowali przed kościołem, powiedział że „służą najgorszej sprawie”, a Brudziński nazwał ich wprost – dziczą. Wiele już razy pisałem o potrzebie rozdziału wiary i polityki, o tym jak szkodliwy jest dziś kościół katolicki w Polsce, gdy sprzyja jednej stronie sporu politycznego. Nie oszukujmy się jednak, bez zmiany pokoleniowej nic się nie zmieni. Żyjemy bowiem w kraju starych ludzi.

Ale kiedyś przyjdzie czas… bo „Wszystko ma swój czas” jak śpiewa Markowski z „Perfect”.

Ziobro robi swoje, zmierza do ustanowienia prawa uniemożliwiającego dostęp do akt spraw umarzanych. Nie będzie można w myśl tych rozporządzeń sprawdzać nawet powodów oddalenia, czyli w istocie zakończy to możliwość kontroli mediów nad nieprawidłowościami w postępowaniach. Nikt nie skontroluje władzy, która niewygodne dochodzenia po prostu umorzy. Fajnie? Przemyca to w ustawie antyterrorystycznej. Natomiast sędziowie krytykujący zmiany są zawieszani, bądź przesuwani w odległe placówki! To działania prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego, ale chyba nikt nie ma wątpliwości, kto stoi za jego plecami i na czyje polecenie on działa. To granda na oczach wszystkich Polaków! Pisałem już kilkukrotnie, że przy Ziobrze, Kaczyński to tylko wesoły staruszek. Ziobro to prawdziwe zagrożenie dla demokracji! Będzie też zmierzał do tak zwanej ustawy medialnej, gdzie pod pozorem obrony wolności w internecie Rada Wolności Słowa wprowadzi cenzurę, czyli w istocie to ustawa zabraniająca krytyki władzy.

Pisałem o upadku idei demokratycznych w PO, przewiduję rychły schyłek tej partii, a jak to na dziurawym statku, szczury już w szalupach… Jacek Bury z PO to już drugi po Hannie Gill-Piątek (z klubu Lewicy) senator u Hołowni. Za nim idzie posłanka Joanna Mucha. Będą kolejni! A w rankingu poparcia Polska 2050 jest już drugą siłą w polityce! Nazywałem Holownię prestygitatorem ale dziś widać, nie ma alternatywy.

„Szczury na mury” Bajm z 1986.

Teraz o przyjemniejszych rzeczach. Oglądaliście 17 stycznia wybory Miss Polski? Nie wygrała moja faworytka (Laura Wycichowska została Miss Wirtualnej Polski), ale Anna – Maria Jarocin z Katowic to też śliczna dziewczyna, choć nie ma typowo słowiańskiej urody. Wybory były bez publiczności, przed kamerami, a w jury nie było żadnego mężczyzny! Dramat. Prowadził Krzysztof Ibisz, którego sztuczność była porażająca.

W każdym razie trzeba przyznać, że Polski są śliczne i nie piszę teraz o finalistkach wyborów. W tym zakresie wielka szkoda, że wciąż musimy nosić maseczki!

Abym nie był gołosłowny Andrzej Rosiewicz „Najwięcej witaminy…” – czyli o przewagach Polek.

Do usłyszenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *