To jest kraj dla starych ludzi…

31. stycznia 2021

Wielkie wydarzenie, jakie co roku funduje nam Jurek Owsiak!

Może pamiętacie film „To nie jest kraj dla starych ludzi” z 2008 r w reżyserii braci Coen. Główny bohater jest ze „starego świata”, ale idzie nowe, bezwzględni zabójcy i mafia. U nas „mafia” to sojusz kościoła z politykami. Jedni i drudzy trzymają kurczowo stery władzy i nie popuszczą. Więcej nawet, bezwzględnie narzucają swoją wizję świata. Nie mają innego wyjścia, a swoje działanie motywują poparciem społecznym. Tak, to 35% wyborców – głównie starych ludzi. Młodzi nie mają nic do gadania, bo przecież nie mogą mieć racji, a jeśli wyrażają, w jakim świecie chcieliby żyć, jest to nazywane lewactwem, knajactwem i tłumione przy użyciu Policji oraz sędziów z nadania władzy i jej posłusznym. Nie łudźmy się, że coś się zmieni póki spółka KK+PiS, czyli katoprawica będzie u władzy.

Kilka kadrów ze wzmiankowanego filmu i coś o braciach Coen.

Najgorsze jest jednak, że w tej sytuacji tak bierna i beznadziejnie bez wyrazu jest opozycja. Kaczyński i spółka widzą to i „idą po bandzie”. Będą szli coraz mocniej. W jednym przyznam rację Hołowni, im więcej restrykcji, tym większa szansa na klęskę wyborczą PiS w najbliższych wyborach. Lecz czy to już czas na „kraj dla młodych”? Polska 2050 – to może być jakaś wróżba, bo za 29 lat zmieni się udział pokoleń. Czy jednak do tego czasu zostanie w tym kraju jeszcze ktoś młody, z wizją i chęcią, by coś zmienić?

Platforma Obywatelska przygotowuje program naprawy RP. Ha, ha, ha! No to teraz możemy być już spokojni. Tylko, gdzie oni do cholery są, gdy strajkują kobiety, rolnicy, przedsiębiorcy, gdy łamane są prawa demonstrujących, a ostatni niezależni sędziowie są wysyłani do odległych placówek etc.?! To partia bez lidera, bez pomysłu na siebie, bez planu i wizji. Partia ludzi w garsonkach i garniturach, w wygodnych fotelach i aktywnych tylko przed kamerami telewizji. Partia starych, zmęczonych, urządzonych ludzi. W ostatnich demonstracjach aktywna była tylko Lewica. Ale ja w Lewicę nie wierzę.

A co z wymienionym już wcześniej Hołownią i jego Polską 2050? Dotąd Szymon nie wypowiadał się w wielu istotnych kwestiach, a jego współpracownicy to dość anonimowi ludzie (no może poza Joanną Muchą i Jackiem Burym). Generalnie Polska 2050 jest jak księżniczka uwięziona w wieży – wszyscy liczą, że jest piękna, ale nikt jej nie widział… Do wyborów są trzy lata. W tym czasie będą musieli wypowiedzieć się w wielu istotnych kwestiach, a przecież Hołownia to konserwatysta.

Coś dla Hołowni i ultrakatolików… – choć może nie tylko.

Posypała się jedność Europejska w temacie szczepionek. Miało być dystrybuowanie proporcjonalne, jest rozdrapywanie dawek. Covid to wojna i znów mamy Niemcy w roli hegemona Europy. Surprise?! Kraje, które najszybciej wrócą do normalności i obudzą gospodarkę wygrają. Na kolejne lata.W Polsce start szczepień grupy pierwszej. Żeby było weselej nie można się już zarejestrować. Limity do końca marca zostały wyczerpane. Rząd zaś zrezygnował ze szczepionek firmy Moderna, z czego skorzystały… Niemcy. Polski przedstawiciel brał udział w spotkaniach grupy europejskiej ds. szczepień dwa razy na trzynaście spotkań. I nie przekonuje mnie już absolutnie zmartwiona twarz premiera.Rząd zaprosił opozycję do rozmowy o pandemii. Dzielenie się odpowiedzialnością za sukces nigdy nie wchodzi w grę, ale za klęskę?

Coś o klęskach… „Failure” w wykonaniu NEFFEX. Dobre!

My od jutra będziemy mieli otwarte sklepy w galeriach handlowych, no i muzea. I tyle.

Na ustach wszystkich komentatorów na świecie jest sytuacja w Rosji. Nawalny po swoim powrocie poderwał opozycjonistów do działań przeciwko rządowi Putina. Więzienia się zapełniły. Oni też walczą o kraj dla młodych ludzi. Imponują, bo to inny rodzaj odwagi. U nas mimo wszystko za udział w demonstracjach nie grozi wieloletnie więzienie, ani zesłanie na Syberię. A Zjednoczona Europa ma zdecydować, czy w stosunku do Rosji wyciągnięte zostaną kolejne restrykcje. Jednak nie jest to decyzja prosta. Niemcy kolaborują z Rosjanami ponad głowami państw bałtyckich i Polski. Chociażby w strefie paliwowej w strefie zakupu gazu czy paliw kopalnych Niemcy mają jednoznaczne stanowisko – będą współpracowali z Rosją niezależnie od tego co Putin zrobi z Nawalnym. Oni oddzielają biznes od emocji i praw człowieka. To typowo niemiecki pragmatyzm. Znamy to, znamy…

A dziś 29 finał WOŚP! Jurek Owsiak nie liczy na rekordy wpłat, ale zbiera na sprzęt dla oddziałów laryngologii, otolaryngologia i diagnostyki głowy. Ciekaw jestem, gdzie byłyby polskie szpitale gdyby nie WOŚP. Jak dobrze, że Polska ma Owsiaka! Wpłaciliście już na konto Orkiestry?

I dla podkręcenia nastrojów muzyka z WOŚP!

I tym optymistycznym akcentem…

Do usłyszenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *