Kontakt

artandlife@mrugowski.pl

Witam.

Urodziłem się w roku 1971. O czasach dorastania ludzi z tego okresu przeczytasz na stronie „Pokolenie ’70”. Doświadczyliśmy PRL-u, wyrastaliśmy w epoce szybkich i gwałtownych przemian, a w dorosłe życie zawodowe wchodziliśmy w kapitalizmie (niekiedy dzikim) i prowadzimy je w czasach gospodarki wolnorynkowej. To wszystko daje nam unikatowe doświadczenia prywatne i biznesowe, wiedzę o ludziach, płynącą w głównej mierze z praktyki, którą uzupełniamy poprzez literaturę, szkolenia, doskonalenie zawodowe, studia specjalistyczne etc.

Moje pierwsze doświadczenia zawodowe sięgają prac, które podejmowałem jeszcze jako uczeń technikum budowlanego i student ówczesnej ATR w Bydgoszczy (dziś Politechnika Bydgoska). Najlepiej wspominam te skoncentrowane wokół ludzi, gdy pracowałem jako instruktor w WOK w Bydgoszczy.

Pracę zawodową rozpocząłem w roku 1996 w firmie prywatnej, handlowo – usługowej, która rozpoczynała swoje funkcjonowanie w branży instalacyjno-budowlanej i z firmy lokalnej przekształciła się w przedsiębiorstwo o zasięgu ogólnopolskim. Tam nabyłem pierwsze, bardzo ważne doświadczenia zarówno w handlu B2B, jak i w kierowaniu zespołem, szkoleniu pracowników, szkoleniu firm zewnętrznych w zorganizowanej przeze mnie Szkole Nowoczesnych Izolacji. Publikowałem w tamtym okresie artykuły w prasie branżowej, byłem pomysłodawcą, zorganizowałem i koordynowałem realizację 2 edycji targów branżowych pod nazwą „Term” w Chełmnie pod Bydgoszczą, które składały się z prezentacji firm producenckich europejskich liderów w tematyce izolacji oraz konferencji z udziałem wiodących Polskich organizacji promujących ideę termomodernizacji i oszczędności energii. Imprezie towarzyszyły koncerty estradowe i turniej rycerski.

Po siedmiu latach zakończyłem pracę w firmie prywatnej i rozpocząłem ją w jednej z największych korporacji handlowych w branży DIY. Pracując tam przez 19 lat jako dyrektor sklepów, dyrektor regionalny, uczestnik grup specjalistycznych odn. kształtowania oferty, pricingu, wdrażania SAP, a także zagadnień supply chain nabyłem olbrzymiej ilości doświadczeń, między innymi w praktycznym kierowaniu dużymi zespołami, szkoleniu pracowników i wspieraniu rozwoju zawodowego pracowników, kierowników i managerów w randze dyrektorów sklepów, realizacji ambitnych celów biznesowych i odpowiedzialności za całokształt spraw dotyczących sprawnego funkcjonowania dużego przedsiębiorstwa. Najwięcej satysfakcji zawsze dawała mi jednak współpraca z ludźmi. Poznałem tam niezwykłych, ambitnych i mądrych ludzi.

Poza pracą zawodową, zainteresowaniami dotyczącymi rozwoju osobistego i biznesu, zajmuję się literaturą i malarstwem. Jestem autorem powieści i opowiadań.

Dziś, korzystając z nabytych doświadczeń, jako coach i mentor wspieram w rozwoju ludzi, których potencjał jest wciąż niewykorzystany, chcących osiągać ambitne cele.

Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu jeśli moje doświadczenia mogą Ci być pomocne.

Razem możemy więcej!